Categories
Spirituaalne

Ära oota millal õnn lõpuks sinuni jõuab!

Liiga paljud meist mõtlevad, et elu suurim eesmärk on olla õnnelik. Tea, et kui sa õnne ainult ootad, siis tõenäoliselt ei jõua see kunagi sinuni!

Sa üritad ennast veenda, et oled õnnelik kui lõpuks abiellud. Oled õnnelik kui kõik laenud on makstud. Oled õnnelik kui saad lapsed. Oled õnnelik kui saabub nädalavahetus. Järgmine suvi. Mis iganes unistuse poole sa püüdled, veenad ennast, et kui lõpuks see saabub oled õnnelik.

Kahjuks on selline mõtlemine lihtsalt lõks. Sa tahad alati midagi rohkemat, ootad alati midagi, mis sind „õnnelikuks“ teeb. Ja kui sa sellesse lõksu kukud, ei saa sa kunagi õnnelikuks. Kui sa abiellud, võid sa tahta, et su partner oleks hoolivam ja teeks sinu jaoks rohkem. Kui sa saad lapsed, leiad sa, et nende noor vanus piirab nendega suhtlemist ja sa soovid, et nad kasvaksid kiiremini suureks. Kui sa saad lõpuks oma laenu makstud soovid sa juba paremat maja, kenamat naabruskonda, paremat autot. Elu läheb sinust nii mööda kui õnne standardid on just kui käe ulatuses, aga kui nendeni jõuad teretavad juba sind uued „õnnelikuks“ tegevad soovid.

Õnn ei tohiks olla kunagi sinu elu eesmärk, vaid sinu elu ise peaks olema õnn! Ainuke aeg millal sa oled õnnelik on just nüüd ja praegu! Õnn on meeleseisund mitte saavutused ja materiaalsed asjad. Pole paremat aega õnne saavutamiseks kui praegu. Sa pead leppima sellega, et elus on alati katsumusi ja kõik ei lähe alati nii nagu sina tahad, aga õnnelik olla on otsus, mida saad ise mõjutada. Ja miks mitte olla õnnelik kohe ja praegu!

Selle asemel, et olla pettunud asjades, mis välja ei tulnud, ole tänulik kogemuse eest. Selle asemel, et unistada eredamast, õnnelikumast ja rikkamast tulevikus, tee tänane päev nii imeliseks kui suudad. Hinda igat hetke, mil su kopsudes on veel õhku ja inimesi kellega neid hetki jagad.

Õnne juurde ei vii ühtegi teed: Õnn ongi tee!

Ära oota seda aega millal kohtad oma hingesugulast, abiellud, saad lapsi või oma laenu makstud. Reedet, palgapäeva või suveaega. Ära oota enam õnne saabumist, võta otsus vastu ja lihtsalt ole õnnelik! See pole mingi suur eesmärk või sihtpunkt, see on teekond ja eluviis. Miks mitte proovida juba täna?

Tööta nii nagu sa ei vajaks raha.

Armasta nii nagu sa poleks kunagi haiget saanud.

Ja tantsi nii nagu oleksid üksi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga